Ekibimiz

İzmir Köpek Eğitimi & Köpek Oteli

İzmir Köpek Eğitimi & Köpek Oteli

Ekibimiz


Oktay GÜLSAÇAN


1984 doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi - Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 2007'de mezun olduktan sonra Başkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde yüksek lisansımı bitirdim. 

6 yaşımda tanıştığım kangal melezimizle başlayan köpeklere ve köpek eğitimine ilgim uzun yıllar farklı ırklarda köpeklerle ve çok sayıda sokak hayvanıyla devam etti. Üniversite yaşantımın sonlarına doğru edindiğim Dobermann'ım Vesta (2006) ile köpek eğitimiyle profesyonel olarak ilgilenmeye başladım.

Eğitim Bilimleri üzerine Yüksek lisansımı yaptığım esnada eğitim alanındaki teorik bilgilerimi köpek eğitimiyle harmanlamaya devam ettim. Yaman Ersel Yıldırım'la Ankara'da başladığım profesyonel köpek eğitmenliği hayatımı 2008'de öğretmenlik mesleğimle birleştirerek "Sahip eğitimi"ne yöneldim ve Türkiye'de o dönem çok da yaygın sayılmayan bu alanda pek çok köpek sahibinin kendi köpeklerini eğitmelerine yardımcı olarak ev ve aile köpekleri üzerine yoğunlaştım. Profesyonel yaşantımı 2010'dan beri İzmir'de devam ettirmekte, köpek ve sahip eğitimi ile köpek rehabilitasyonu üzerine çalışmaktayım.

2006'dan beri (çoğunluğu 2009'dan sonra olmakla beraber) 1000'in üzerinde köpek ve sahip ile beraber İzmir'de ev ve aile köpekleri eğitimi & rehabilitasyonu üzerinde çalıştık.

2010 yılında ülkemizde International Assocation of Canine Professionals (IACP - Uluslar arası Köpek Profesyonelleri) profesyonel üyesi olan tek kişiydim.

KÖPED (Köpek Eğitmenleri Derneği) üyesiyim. KÖPED ile beraber ülkemizde köpek eğitmenliğinin mesleki standartlarının oluşturulması üzerine yoğun çalışmalar yürütmekteyiz.

Dobermann Irk Derneği İzmir İl Sorumlusuyum.

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu'nda, Köpek Eğitim Komisyonu'nda Genel Sekreterlik ile KIF Ev ve Aile Köpekleri Komisyonu'ndaki görevlerimi sürdürmekteyim. 

2018 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında Hayvan Davranışları ile ilgili olarak yüksek lisansa kabul edildim.

Avrupa’nın prestijli Etoloji kurumlarından biri olan Ethology Institute’te CAAE (Certificate in Advanced Applied Ethology) programına farklı hayvanların davranışları üzerine devam etmekteyim, aynı zamanda da Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalındaki Köpeklerde Yalnızlık Anksiyetesi ile ilgili yüksek lisansımda tez aşamasındayım.


Yerli - yabancı kaynaklar ve seminerlerle psikoloji, köpek eğitimi ve eğitim bilimleri üzerine kendimi geliştirmeye devam etmeye çalışıyorum çünkü hayatta hiçbir alanda gelişimin ve değişimin durmaması gerektiğine inanıyorum.

Oktay Gülsaçan 
İzmir- Mayıs 2022
Uzman Veteriner Hekim Nil GÜLSAÇAN

1986 Londra doğumlu eşim Nil, hem buradaki en büyük yardımcım hem de misafir ettiğimiz köpeklerin sevgi dolu oyun arkadaşı. Aynı zamanda da misafir köpeklerin ev içi eğitimlerinde, çok sabırlı bir destekçim. O olmasaydı hayalimdeki konseptin ve her yerde söylediğim "Köpek çiftliği değil, sizinki gibi bir aile..." sloganının arkasında durmam pek de kolay olmayacaktı.

Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümünün ardından Yeditepe Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Mühendisliği okumuş, daha sonra Ege Üniversitesi Fizik Bölümünü bitirmiş, Eğitim bilimleri üzerine tezsiz yüksek lisansını tamamlamış, ardından da Veteriner Teknikerliği bölümünü bitirmiş, sonrasında da Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik bölümünde eğitimini tamamlamış, Veteriner Anatomi alanında yazdığı teziyle uzmanlığını  da tamamlayarak Uzman Veteriner Hekim ünvanına hak kazanmıştır.  Köpek Otelimizin Sorumlu Veteriner Hekimi görevini yürütmekte aynı zamanda da İzmir Bornova'daki Vesta Veteriner Kliniği'nde klinisyen veteriner hekim olarak hayvanların sağlıkları için mücadele etmektedir. O, ömür boyu okumaktan vazgeçemeyenlerden...

Gerek henüz Nil bebekken sahiplendikleri 2 dobermann'la büyümüş olması, hayatı boyunca evinde başta kedi ve köpek olmak üzere çeşitli hayvanlar yetiştirmesi, sonrasında çiftliğimizde koyundan keçiye, tavuktan ördeğe pek çok hayvanın sağlıklarıyla sahada doğrudan ilgilenmesi, gerekse teorik birikimini benimle beraber tüm eğitimlere katılarak bunları veteriner hekimlik pratiğiyle birleştirmesiyle sahanın tam kalbinden gelen bir veteriner hekim olarak mesleğinde çok başarılı bir hekimdir.  Kendisi burada yetişen köpeklerin eğitim ve karakter gelişimlerinde benim kadar etkili, evimizin annesi.Avukat Duru İpek ÖZGÜR


1985’te İzmir’de doğdu. 

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 10 yıl serbest avukatlık yaptı.

Daha sonra MSA’da temel aşçılık eğitimi aldı ve bir süre kendi işletmesini yürüttü.

Vesta Pet Services’ta bizimle çalışmaktan gurur duyuyor, biz de onunla çalışmaktan hem onur duyuyoruz hem de mutluluk!Bizimle Çalışmak İçin...Köpek eğitimi ve davranışları konusunda kendini geliştirmekte olan ya da geliştirmeyi amaçlayan, öğrenme ve öğretme kuramlarına hakim, ekip çalışmasına yatkın, enerjisi yüksek, yaratıcı, ekip arkadaşlarına eğitim alanında ihtiyaç duymaktayız.

Özgeçmişinizi bu alandaki hedeflerinizle beraber oktay@vestaegitim.com'a yollayarak iletişim kurabilir ya da aşağıdaki sayfadan iş başvuru formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

İŞ BAŞVURU FORMU


Vesta Evcil Hayvan Eğitim Bakım Sportif Faaliyetler San ve Tic LTD ŞTİ

Merkez Ofis: 
Kazımdirik Mah. 367/7 Sokak No:14/1 Avcılar Effect B.109 Bornova/İZMİR

Vesta Köpek Oteli: 
Gökyaka Mah. Gökyaka yolu, Kümeevler cad. no: 400  Kemalpaşa/İZMİR

Vesta Veteriner Kliniği: 
Kazımdirik Mah. 367/7 Sokak No:14/1 Avcılar Effect B.110 Bornova/İZMİR

Error 404

The page you were looking for, could not be found. You may have typed the address incorrectly or you may have used an outdated link.

Go to Homepage